فروشگاه جامع تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی و . . . اگر فایل مورد نظرتان وجود نداشت بااین شماره 09160593559 ارتباط برقرار کنید اگر مقدور بود برایتان فراهم می شود .با تشکر

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

در تلگرام همراه ما باشید دریافت پروژه

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.راه های اربتاطی با ما شماره 09160593559یا ایمیلsajjad.behmard001@gmail.com با تشکر

پاورپوینت درمورد آيين‌نامه‌ پيشگيري‌ و مبارزه‌ با آتش‌ سوزي‌ در كارگاه‌ها

پاورپوینت درمورد آيين‌نامه‌ پيشگيري‌ و مبارزه‌ با آتش‌ سوزي‌ در كارگاه‌ها

مشخصات فایل

عنوان: پاورپوینت درمورد آيين‌نامه‌ پيشگيري‌ و مبارزه‌ با آتش‌ سوزي‌ در كارگاه‌ها

قالب بندی: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 131

 

 

 

محتویات

آييننامه پيشگيري و مبارزه با آتش سوزي در كارگاهها

فصل اول - وسايل پيشگيري و مبارزه با آتش سوزي

فصل دوم - وسايل اعلام خطر و تمرينهاي مربوط به اطفاء حريق

فصل سوم- انبار كردن و نگاهداري مواد قابل انفجار و مايعات قابل اشتعال

فصل چهارم - از بين بردن فضولات و جمع آوري فضولات

فصل پنجم - جلوگيري از حوادث ناشي از صاعقه

آيين نامه حفاظتي مواد خطرناك و مواد قابل اشتعال و مواد قابل انفجار

 قسمت اول - تعاريف و اصطلاحات

 قسمت دوم - مواد خطرناك و زيان بخش

آييننامه پيشگيري و مبارزه با آتش سوزي در كارگاهها

 قسمت دوم - مواد خطرناك و زيان بخش

 فصل اول - مقررات عمومي

فصل دوم- علايم مشخصه براي وسايل و ظروف

 فصل سوم- آزمايش هوا

فصل چهارم- جلوگيري از تراكم گرد و غبار

آييننامه پيشگيري و مبارزه با آتش سوزي در كارگاهها

 قسمت سوم - مواد قابل استعمال و مواد قابل انفجار

 فصل 1- مقررات عمومي

 فصل 2- پيشگيريهاي لازم در مورد تراوش و يا سرازيرشدنمايعات

 فصل سوم- راههاي خروجي

 فصل چهارم- تجهيزات الكتريكي

و . . .

 

 

 

 

قسمتی از پاورپوینت

آييننامه پيشگيري و مبارزه با آتش سوزي در كارگاهها

فصل اول - وسايل پيشگيري و مبارزه با آتش سوزي

ماده 2 : كليه كارگاهها بايد داراي وسايل و تجهيزات كافي پيش گيري و مبارزه با آتش سوزي بوده و در تمام ساعات شبانه روز اشخاصي را كه از تعليمات لازم بهرهمند و به طريقه صحيح استعمال وسايل و تجهيزات مربوطه آشنا باشند در اختيار داشته باشند.

تبصره 1-  در نقاطي كه مراكز آتش نشاني وجود دارد كارگاهها بايد وسيله ارتباط با مراكز مزبور را در اختيار داشته باشند.

تبصره 2-  هر كارگاه بايد گزارش كليه آتش سوزيهاي كوچك و بزرگ خود و مواد و وسائلي كه براي اطفاء آن به كار رفته و ميزان خسارت مالي وارده را به اطلاع مركز آتش نشاني محل و اداره كل بازرسي كار برساند.

ذخيره آب

ماده 3 : براي خاموش نمودن حريقهاي احتمالي در هر كارگاه بايد آب با فشار كافي تأمين گردد و در صورت عدم وجود ارتباط با لوله كشي شهر از لحاظ تأمين آب با نظر مقام صلاحيتدار و پيشبيني حداكثر وسعت آتش سوزي در كارگاه به تهيه ذخيره آب كافي اقدام شود.

لولهها و شلانگهاي آب آتش نشاني

ماده 4 : لولههاي اصلي آب آتش نشاني و شلانگاه بايستي پيوسته آماده براي استفاده بوده و به نحوي قرار گرفته و يا محافظت شود كه حركت وسائط نقليه صدمهاي به آنها وارد نياورد و در مواردي كه بر حسب ضرورت شلانگاه در عرض جاده يا معبر وسائط نقليه عبور داده ميشود بايستي پلهاي مخصوص براي محافظت آنها تهيه و بر روي آنها گذاشته شود تا عبور وسائط نامبرده از روي پلهاي مذكور انجام گرفته و آسيبي به شلانگها و در نتيجه اختلالي در كار مبارزه با آتش سوزي وارد نيايد.

ماده 5 : براي جلوگيري از يخ زدن آب در لولههاي اصلي و شلانگها در زمستان بايد اقدامات احتياطي از قبيل دفن و عايق پيچي لولههاي اصلي و خالي كردن شلانگها پس از استعمال و غيره        به عمل آيد و در نقاط سردسير كه احتمال انجماد آب در مخازن و لولهها بيشتر است بايستي مخازن آب زيرزميني بوده و از تلمبه استفاده گردد. و شيرهاي آب بايد حداقل در عمق 25 سانتي متر در حوضچههاي مخصوص قرار داده شود و دريچه سرپوش آنها عايق و آب بندي شده تا آب برف و باران در داخل آنها نفوذ ننمايد.

تبصره -  براي جلوگيري از انجماد آب در شيرهاي آب آتش نشاني شير احتياط آن را بايد در طي زمستان هفتهاي يك مرتبه باز و آب موجود را تخليه نمود.

ماده 6 : براي اطمينان از حاضر به كار بودن لولههاي اصلي آب آتش نشاني آزمايش ماهيانه آنها جهت تميز شدن از رسوبات و گل لاي ضروري ميباشد.

ماده 7 : كليه سرقفلها در شلانگها و لولههاي آبگيري لولههاي آب آتش نشاني در كارگاهها بايد حتي المقدور از نوع و اندازه اي كه در مركز آتش نشاني محل به كار ميرود انتخاب شود. تا در صورتي كه از مركز مذكور استمداد شود اشكالي پيش نيايد.3

4

ماده 8 : شلانگهايي كه براي اطفاء حريق در محوطه باز كارگاهها بكار برده ميشود بايستي اقلاً از شلانگهايي به قطر 5/63 ميليمتر (5/2 اينچ) و سر لولههاي به قطر از 19 تا 4/25 ميلي متر (از       تا 1 اينچ) با در نظر گرفتن فشار آب انتخاب گردد.

ماده 9 : شلانگهاييكه در داخل ساختمان براي مبارزه با حريق به كار برده ميشود بايستي از نوع شلانگهاي قرقره اقلاً از 4/25 تا 4/44 ميليمتر يا (1 تا        1 اينچ) و سر لولههاي به قطر از 5/9 تا 7/12 ميليمتر (         تا        اينچ) با در نظر گرفتن فشار آب انتخاب گردد.

ماده 10 : شلانگهاي آتش نشاني را پس از هر مرتبه استعمال بايد كاملاً از آب خالي نمود و شلانگهاي آستر لاستيكي را بايد اقلاً هرسه ماه يك مرتبه آزمايش نمود.

استعمال آب

ماده 11 : در مواردي كه مقادير زيادي مايعات قابل اشتعال و انواع مختلف روغنها و رنگها و امثال آن يا گردهاي آلي قابل اشتعال در معرض حريق قرار گرفته باشد به هيچ وجه نبايد مبادرت به استعمال آب كرد مگر آن كه به صورت پودر استعمال شود.

ماده 12 : در مواردي كه تجهيزات الكتريكي داراي جريان الكتريسيته هستند و دچار آتشسوزي ميشوند بايد از خاموش كنندههاي

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
194648_1884121_7858.zip425.9k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

مقطع تحصیلی شما ؟!
بازدید کننده محترم شما در چه رده سنی می باشید ؟ ؟ ؟