فروشگاه جامع فایلهای دانشجویی و دانش آموزی

فروشگاه جامع تحقیقات کامپیوتری و مقالات دانشجویی و . . . اگر فایل مورد نظرتان وجود نداشت بااین شماره 09160593559 ارتباط برقرار کنید اگر مقدور بود برایتان فراهم می شود .با تشکر

دریافت پروژه در تلگرام همراه ما باشید

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.راه های اربتاطی با ما شماره 09160593559یا ایمیلsajjad.behmard001@gmail.com با تشکر

پاورپوینت تنش سرما و یخ بندان

پاورپوینت تنش سرما و یخ بندان
دانلود پاورپوینت با موضوع تنش سرما و یخ بندان،
در قالب ppt و در 51 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:
 
مقدمه
مقاوم شدگي يا سخت شدگي
عوامل موثر برHardening
خسارت سرما
اثرات تنش سرما
تنش سرما و فتوسنتز
تنش سرما و فرآيند هاي مختلف رشد
اثر سرما بر ريشه
اثر بر فرآيند هاي زايشي گياه
تنش يخ زدگي
 تحمل به يخ زدگي
و . . .
 
 
بخشی از متن پاورپوینت:
مقدمه:
 واكنش يك گياه به دما به عنوان يكي از عوامل مهم اكولوژيكي حاكم بر توزيع گونه ها و پتانسيل عملكرد گياهان شناخته شده است. در اين ميان آب، دماي محيط و نور به عنوان سه عامل اصلي تعيين كننده پراكنش گياهان در سطح كره زمين مطرح هستند. در مناطقي از زمين كه فاكتورهايي مثل آب و نور محدود كننده نيستند، پراكنش اكولوژيكي گياهان در سطح زمين وابسته به حرارت مي باشد.
 در مطالعات مربوط به واكنش هاي گياه به محيط، اصطلاح تنش دما جهت توصيف يك انحراف از رژيم دمايي بهينه مورد انتظار براي رشد، به كار مي رود.
 
تنش حرارت پايين ناشي از دو تنش مجزا بوده است:
Chiling Stress تنش سرما 
در دماي بالاتر از صفر درجه سانتي گراد و در محدوده دمايي 10- 15 در جه سانتي گراد رخ مي دهد.
Freezing Stress تنش یخ بندان
 در دماي زير صفر رخ مي دهد.
 
 تنش سرما معمولا بيشتر در گياهان مناطق گرمسيري و نيمه گرمسيري جهان و يا گياهاني كه در اين مناطق رشد مي كنند، مشاهده مي شود.
 محدوده دمايي تنش سرما براي گياهان حساس 10تا 15درجه مي باشد، البته گياهان از اين نظر با هم متفاوت هستند كه بستگي به حساسيت آنها به تنش سرما دارد.
 گياهان حساس به تنش سرما گياهاني هستند كه در دماهاي 15 تا 10 آسيب مي بينند. گياهان مقاوم گياهاني هستند كه تا دماي نزديك به صفر هم قادر به رشد هستند. اگرچه تفاوت گياهان از اين نظر علاوه بر عوامل ژنتيكي به مرحله نموي گياه، وضعيت متابوليكي گياه ( خواب يا دوره رشد گياه)  و همچنين شرايطي كه گياه در دوره تنش و از بعد از آن داشته است، نيز بستگي دارد.
  به طور كلي، گياهان در دوره رشد فعال خود، در طي مراحل اوليه نمو، در طي روز و يا در شرايط نور بالا، در دوره تنش ( اگرچه خشكي شديد تحمل به تنش سرما را افزايش مي دهد) و وقتي كه مواد غذايي محدود مي باشد بسيار حساس به تنش سرما مي باشند.
و . . .


پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file123_1995137_7490.zip898.6k